Warning: include(mysql.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/users/m/i/militarywww/archiwum.lotniskoketrzyn.pl/archiwum/festynlotniczy_2009/komunikaty.php on line 2

Warning: include(mysql.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/users/m/i/militarywww/archiwum.lotniskoketrzyn.pl/archiwum/festynlotniczy_2009/komunikaty.php on line 2

Warning: include(): Failed opening 'mysql.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56fpm/lib/php') in /var/www/html/users/m/i/militarywww/archiwum.lotniskoketrzyn.pl/archiwum/festynlotniczy_2009/komunikaty.php on line 2
Festyn Lotniczy MAZURY 2008 Kętrzyn Wilamowo
  Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa Festyn Lotniczy MAZURY 2009
1-2.08.2009 r.  
polish version english version german version
powiadom znajomych  katalog linków   

Komunikaty:

 • Konkurs fotograficzny rozwiązany


  Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego, który odbył się podczas Festynu Lotniczego MAZURY 2009. W konkursie mogła wziąć udział każda osoba, które była uczestnikiem tego wydarzenia, a zwycięzców wybrało najbardziej obiektywne jury, czyli Internauci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zachęcamy do obejrzenia wszystkich zgłoszonych prac! Są wśród nich fotografie bardzo ciekawe i różnorodne, a dodatkowy komentarz autorów w postaci podpisów dodaje dodatkowego reporterskiego wyrazu. Wszystkie prace można zobaczyć na stronie www.festynlotniczy.pl/konkurs/zwyciezcy.htm

  Fotografia lotnicza, czy raczej fotografowanie pokazów lotniczych jest bardzo trudne i wymagające, tym bardziej warto docenić osiągnięte efekty. Mam nadzieję, ze strony organizatorów zapewniliśmy Państwu ciekawe obiekty do fotografowania i wiele emocji towarzyszących tegorocznym pokazom. Już dziś zapraszamy na Festyn Lotniczy MAZURY 2010, a tymczasem zachęcamy do oglądania zdjęć, relacji video i artykułów o tegorocznej imprezie!

 • Transmisja Online z Festynu Lotniczego Mazury 2009

  Festyn Lotniczy Mazury 2009 rozpoczyna się w sobotę 1.08. i potrwa przez cały weekend. Zagości na nim wielu wspaniałych pilotów za sterami swoich samolotów. Na widnokręgu pojawiają się powoli pierwsze statki powietrzne, wkrótce nadleci ich jeszcze więcej. W powietrzu wyczuwalna jest atmosfera wspaniałej zabawy i pozytywnych emocji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych lotnictwem i wszystkim, co z nim związane.
  Nad płytą kętrzyńskiego lotniska zagoszczą sławy polskiego i światowego lotnictwa w wielu niezwykłych jednostkach – m. in. PZL – M28 Skytruck, MDM Fox, Jak- 52. Swoje umiejętności zaprezentują członkowie Grupy Akrobatycznej Żelazny, Jurgis Kairys, Jerzy Makula, skoczkowie spadochronowi, lotniarze oraz pozostali goście.
  Wszyscy z Państwa, którzy nie będą w stanie pojawić się na imprezie osobiście, nie są zdani jedynie na barwne opowieści znajomych. Na stronie internetowej Festynu (www.festynlotniczy.pl) odnajdą Państwo link do darmowej transmisji online! Wszystkie akrobacje, przeloty i najważniejsze wydarzenia będą przekazywane przez cały czas trwania imprezy na żywo wprost na ekran Państwa komputera. Do obejrzenia przekazu potrzeba jedynie zainstalowanego odtwarzacza Flash Adobe oraz przeglądarki internetowej.
  Transmisja będzie również okazją do wysłuchania ciekawych wywiadów i wypowiedzi organizatorów i uczestników Festynu. Pozwoli Państwu poczuć klimat pokazów lotniczych i emocjonować się nimi w czasie rzeczywistym bez konieczności wychodzenia z domu.
  Jeżeli nie będziecie mogli być z nami osobiście, odwiedźcie naszą stronę! Zapraszamy serdecznie!


  * * *

  Transmisja Festynu Lotniczego Mazury 2009 jest możliwa dzięki firmie TransmisjeOnline.

  TransmisjeOnline to polska firma działająca w obszarze B2B, tworząca i udostępniająca unikalne rozwiązania do komunikacji biznesowej online. Zaawansowane technologicznie i proste w obsłudze rozwiązania firmy TransmisjeOnline służą do kompleksowej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, na żywo lecz przez Internet. Wykorzystywane są do organizacji wirtualnych i w pełni cyfrowych spotkań biznesowych, konferencji prasowych, zdalnych prezentacji produktów, transmisji wydarzeń specjalnych i wielu innych. TransmisjeOnline działa od początku 2008 r.


 • I Ogólnopolski Zlot Gazów, Uazów i innych radzieckich pojazdów wojskowych

  odbędzie się 1-2 sierpnia 2009 jako impreza towarzysząca Miedzynarodowego Zlotu przyjaciół lotnictwa, Festyn Lotniczy Mazury 2009.
  Planowany program Zlotu:

  Piątek 31.07.2009

  • Zjazd uczestników, rejestracja, zakwaterowanie
  • Ognisko integracyjne

  Sobota 01.08.2009 r
  • Przejazd trasa terenową na terenie Zlotu
  • prezentacja statyczna pojazdów
  • konkursy
  • wyścigi na ¼ wiorsty
  • przejazdy sprzętem militarnym
  • wyjazd na trasę turystyczną Gierłoż – Mamerki – Kanał Mazurski (lub wariant extremalny Gierłoz – Mamerki – Węgorzewo – Pozezdrze – Giżycko – Wilamowo – trasa ok. 120 km)
  • Ognisko

  Niedziela 02.08.2009 r.
  • przejazd kolumną do Kętrzyna

  Więcej informacji
 • PIERWSZE ZAŁOGI ZGŁOSZONE NA ZLOT

  Aż ze Szwajcarii zgłosiły się pierwsze samoloty na Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa:1 Boelkow 207 o numerach rejestracyjnych D – EBLY,1 Cessna 172 - D – ECCY oraz 1 Bücker Jungman OE – AHS. Załogi przekonują jednak że dołączą do nich jeszcze dwa samoloty.


 • Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski honorowym patronem Festynu Lotniczego Mazury 2009
  21 stycznia br. Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski objął oficjalnie honorowy patronat nad Festynem Lotniczym Mazury 2009. więcej


 • Festyn Lotniczy Mazury 2009 w Kętrzynie i w Giżycku
  W 2009 roku Festyn Lotniczy Mazury rozszerza swoją formułę - odbędzie się w dwóch miejscach na raz. Publiczność i pilotów gościć będzie lotnisko Wilamowo koło Kętrzyna oraz lotnisko nad jeziorem Niegocin koło Giżycka. 1 i 2 sierpnia połączy je tunel powietrzny, który pozwoli zgromadzonej zarówno w Kętrzynie, jak i w Giżycku publiczności podziwiać lotnicze akrobacje. Dodatkowo przewidziano, jak co roku, szereg atrakcji towarzyszących pokazom.

 • Podziękowania
  Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które swoją pomocą i współpracą przyczyniły się do sukcesu jubileuszowego, dziesiątego Festynu Lotniczego Mazury 2008, połączonego z XII Europejskim Zlotem Samolotów An-2. Jednocześnie z radością informujemy, że wysiłek włożony w organizację imprez lotniczych na lotnisku w Wilamowie został doceniony przez jury prestiżowej nagrody "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur", którą w 2008 roku otrzymał Aeroklub Krainy Jezior. więcej

 • ARCHIWUM


 • Zakończył się jubileuszowy Festyn Lotniczy Mazury 2008. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy w galerii

 • Uroczyste otwarcie X Jubileuszowego Festynu Lotniczego Mazury 2008

  2 sierpnia o godzinie 13.00 miało miejsce oficjalne otwarcie Festynu Lotniczego Mazury 2008.
  Na terenie lotniska z każdą chwilą zbiera się coraz większy tłum: widzowie, piloci, załogi, skoczkowie spadochronowi. Na całym lotnisku panuje iście uroczysta atmosfera. Jedną z przewidywanych atrakcji będzie blok pokazów akrobacji samolotowej i szybowcowej, loty nawigacyjne, skoki spadochronowe, pokazy pilotażu i wiele imprez towarzyszących.
  Niewątpliwie wielkim wydarzeniem będą loty nawigacyjno-promocyjne nad Krainą Wielkich Jezior zapowiedziane na godzinę 15:00.


 • Już od soboty (02.08.2008r.) rusza węzeł komunikacyjny na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo. Wszystkie istotne informacje emitowane będą w:
  Polskim Radiu - relacje na żywo (sobota, niedziela);
  Radiu Olsztyn - relacje z lotniska (sobota od godz. 10-15);
  TVP Olsztyn;
  TVP Info;
  TVN 24

  Specjalnie dla wszystkich internautów będzie możliwość zobaczenia wydarzeń z lotniska w internecie poprzez Onet TV.
  Już od poniedziałku zachęcamy do przeglądania codziennej prasy.

 • Legendarna DC-3 Dakota wylądowała na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo.

  O 13.29 na kętrzyńskim lotnisku Wilamowo wylądowała Dakota DC-3 - gość specjalny X Jubileuszowego Festynu Lotniczego MAZURY 2008.

  DC-3 to amerykański samolot pasażerski i transportowy. Jeden z najpopularniejszych samolotów w historii transportu lotniczego. Produkowany jest zarówno w wersji cywilnej jak i wojskowej, której nazwa brzmi Douglas C-47 Skytrain.  DC-3 Dakota uczestnicząca w Festynie Lotniczym Mazury 2008 przyleciała na lotnisko Wilamowo ze Szwecji.


 • ROZMOWA Z DOWÓDCĄ "BIAŁO-CZERWONYCH ISKIER"
  Zapraszamy do przeczytania rozmowy z ppłk. pil. Jerzym Leniem, dowódcą i prowadzącym Zespołu Akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry", który w niedzielę 3 sierpnia będzie wykonywał pokaz nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich podczas Festynu Lotniczego Mazury 2008.

 • BADANIA LOTNICZO-LEKARSKIE PODCZAS FESTYNU!
  Podczas Festynu Lotniczego Mazury 2008 będzie można wykonać lotnicze badania lekarskie! W ramach wyjazdowej sesji w Kętrzynie, w dniach 2-3 sierpnia, badania przeprowadzi Główny Ośrodek Badań Lotniczo-Lekarskich z Wrocławia. Badania może odbyć personel lotniczy Klasy 2 i 3 zdrowia, posiadający aktualne badania dodatkowe. więcej informacji

 • WYJĄTKOWY GOŚĆ - DC-3 Dakota!
  W tym roku na FESTYN LOTNICZY przyleci wyjątkowy gość ze Szwecji samolot amerykańskiej produkcji Dacota DC-3, który będzie największym samolotem w tym roku.


 • WYSTĘP „BIAŁO-CZERWONYCH ISKIER”

  Drugiego dnia Festynu, tuż przed godziną 14 emocje na pewno sięgną zenitu, bo oto z płyty lotniska wystartuje grupa akrobacyjna „Biało-Czerwone Iskry”. Piloci „Iskier” bez wątpienia zaprezentują show jedyne w swoim rodzaju.
  BĘDZIE NA CO POPATRZEĆ!


 • M28 SKYTRUCK NA FESTYNIE!
  Festyn Lotniczy Mazury 2008 będzie okazją do zobaczenia samolotu M28 SKYTRUCK, imponującej i docenianej na całym świecie maszyny. Samolot wraz z załogą przyleci na Festyn prosto z Polskich Zakładów Lotniczych Mielec, w których jest produkowany.

 • SKOCZKOWIE NAD WILAMOWEM
  Również drugiego dnia FESTYNU LOTNICZEGO nad lotniskiem będzie można oglądać skoki spadochronowe zarówno samodzielne jak i w tandemie!

 • KONKURSY NA FESTYNIE LOTNICZYM MAZURY 2008
  Do wygrania będą najróżniejsze lotnicze gadżety. Aby je zdobyć należy wykazać się wiedzą oraz znajomością lotnictwa, Festynu Lotniczego lub lotniskiem Kętrzyn Wilamowo.

 • W tym roku
  W tym roku w trakcie FESTYNU LOTNICZEGO odbędzie się finał XII EuropejskiegoZlotu AN-2. Kilkadziesiąt zabytkowych Antków! Pasjonaci lotnictwa ze swoimi maszynami! Rywalizacja załóg z całej Europy w konkurencjach sportowych!
  Kibicuj swoim faworytom! NIE MOŻESZ TEGO PRZEGAPIĆ!
 • CZY FESTYN LOTNICZY MAZURY BĘDZIE IMPREZĄ LATA 2007...?
  ...to zależy też od Ciebie! Zapraszamy do głosowania na Festyn Lotniczy w Wilamowie w konkursie na imprezę lata 2007, organizowanym przez olsztyńską Gazetę Wyborczą. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcesz oddać swój głos na wilamowską imprezę tutaj.


 • PIERWSZE ZAŁOGI NA FESTYNIE LOTNICZYM
  Dziś na lotnisko Wilamowo dotarła jedna z pierwszych załóg uczestniczących w imprezie - czescy lotnicy w samolocie TECNAM P92 JS. Przed rozpoczęciem Festynu postanowili skorzystać z atrakcji Mazur, wybierając się na wycieczkę do Wilczego Szańca. Jutro wrażeń i emocji, zarówno załogom lotniczym, jak i wszystkim przybyłym na lotnisko Wilamowo, dostarczy Festyn Lotniczy Mazury 2007 - uroczyste otwarcie o 13.00!

 • BALON NA FESTYNIE
  Festyn Lotniczy Mazury 2007 odwiedzi Drużyna Balonowa "POLMOS" S.A., która w swoim barwnym statku powietrznym zaprezentuje publiczności Festynu piękno sportu balonowego. Balon wyląduje na płycie lotniska, dając okazję zgromadzonym widzom do obejrzenia go z bliska.


 • ORKIESTRA WOJSKOWA NA RYNKU W KĘTRZYNIE
  W sobotę 4 sierpnia 2007 r. o godzinie 12.00 na kętrzyńskim rynku wystąpi Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych z Bytomia. Następnie muzycy przejdą na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo, gdzie o godzinie 14.00 wezmą udział w uroczystym otwarciu Festynu Lotniczego.
  Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych w Bytomiu została utworzona w 2002 r. z połączenia Orkiestr Lotniczych z Jeleniej Góry i Oleśnicy, zespołów o ponad 50-letniej tradycji. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień na międzynarodowych festiwalach orkiestr wojskowych, m.in. w Niemczech, Belgii, Austrii, Francji, Czechach.

 • EUROPEJSKI ZLOT AN-2 NA LITWIE
  Uwaga! Okazja! Jesli chcesz wziąć udział w Europejskim Zlocie samolotów AN-2 na Litwie, pobierz więcej informacji i nie czekaj ze zgłoszeniem. Ilość miejsc ograniczona.

 • M28 SKYTRUCK NA FESTYNIE!

  Festyn Lotniczy Mazury 2007 będzie okazją do zobaczenia M28 SKYTRUCK, imponującej i docenianej na całym świecie maszyny. Samolot wraz z załogą przybędzie na Festyn prosto z Polskich Zakładów Lotniczych Mielec, w których jest produkowany.

 • CHCESZ ZAPROSIĆ SWOICH ZNAJOMYCH NA FESTYN?
  Bądźcie tam wszyscy razem! Pobierz zaproszenie i wyślij mailem.
  Zaproszenie do pobrania

 • CHCESZ POWIADOMIĆ O FESTYNIE NA SWOJEJ STRONIE WWW?
  Umieść na swojej stronie internetowej banner Festynu Lotniczego 2007!
  Banner do pobrania .

 • FESTYN LOTNICZY MAZURY OKIEM KAMERY
  Cały czas na bieżąco można obserwować wydarzenia na lotnisku Kętrzyn Wilamowo z dwóch kamer umieszczonych na lotnisku.

 • KURSY AUTOBUSÓW NA FESTYN LOTNICZY
  PGK "Komunalnik" informuje, że w dniach 4-5 sierpnia uruchomione zostaną kursy autobusów komunikacji miejskiej z Kętrzyna do Wilamowa. więcej informacji

 • BEZPŁATNE POLE NAMIOTOWE
  W czasie trwania Festynu Lotniczego Mazury 2007 goście Festynu będą mogli skorzystać z bezpłatnego pola namiotowego.

 • ODPRAWA GRANICZNA
  Dla załóg zagranicznych uczestniczących w Festynie Lotniczym MAZURY 2007 oraz dla wszystkich lecących za granicę będzie możliwa odprawa graniczna i celna na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo.
  Zgłoszenie potrzeby odprawy należy przesłać z wyprzedzeniem 24 godzin do Aeroklubu Krainy Jezior (fax. +48 89 / 752 45 21 lub e-mail: festyn@festynlotniczy.pl) lub zaznaczyć w zgłoszniu uczestnictwa.
  komunikat w sprawie terminów odpraw granicznych na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo

 • ZOBACZ MISTRZÓW AKROBACJI W AKCJI
  Zapraszamy do obejrzenia filmu z Mistrzostw Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej, które odbyły się w czerwcu na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Materiał dostępny jest na stronie Lotniska Kętrzyn Wilamowowo, w dziale AWIOTEKA.

 • WYWIADY I RELACJE - MASZ SZANSE ICH POSŁUCHAĆ!
  Wywiad z mistrzami akrobacji, pasażerką Extry 300, niezwykła relacja z lecącej ORKI - w relacjach reportera Mariana Dachniewskiego dla Polskiego Radia- udało nam się uchwycić ulotność przekazu radiowego - zapraszamy do działu PRASA O NAS w internetowym biurze prasowym Festynu (PRESSROOM). Można znaleźć tam relacje radiowe i artykuły prasowe o Festynie lotniczym Mazury.


 Patronat medialny

 Partnerzy

Historia lotniska -> Imprezy -> Drogi startowe -> Koordynaty położenia -> Galeria zdjęć wersja polska english version german version russian version Historia lotniska -> Informacje o usługach -> Imprezy -> Drogi startowe -> Koordynaty położenia -> Procedury wykonywania lotów -> Kontakt ->