Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej
i Samolotowej
26-30.06.2007
Lotnisko Kętrzyn Wilamowo
Mazurskie lotnisko Kętrzyn Wilamowo będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej. Mistrzostwa rozpoczną się we wtorek 26 czerwca, a zakończą pokazem pozakonkursowym w sobotę, 30 czerwca 2007 roku.
Ceremonia otwarcia Mistrzostw odbędzie się 26 czerwca, o godzinie 11.00, po odprawie inauguracyjnej dla zawodników. Przez kolejne dni program dnia rozpoczyna odprawa dla zawodników o godzinie 9.00, a następnie rozgrywanie konkurencji w godzinach 9.30 - 19.00. Uroczyste zakończenie Mistrzostw zaplanowane jest na         godz. 11.00, 30 czerwca 2007. Po wręczeniu medali i dyplomów mistrzowie akrobacji raz jeszcze wsiądą do swoich maszyn, aby wykonać programy dowolne w ramach pokazów lotniczych.
Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej to najważniejsza impreza sportowa w polskim lotnictwie. Mistrzostwa zgromadzą na lotnisku Wilamowo elitę polskich pilotów szybowcowych i samolotowych, sędziów i fascynatów lotnictwa. Jest to świetna okazja do obserwowania sportowej rywalizacji oraz piękna akrobacji samolotowej i szybowcowej.
Mistrzowie akrobacji gościli już wielokrotnie na lotnisku Kętrzyn Wilamowo - podczas imprez lotniczych kunszt pilotażu prezentowali m.in. Ireneusz Jesionek, Robert Kowalik i Jerzy Makula. Pokazy grupowe prezentowali litewscy akrobaci na Jakach-52 i Zespół Akrobacyjny "Orlik". W 2006 roku francuska reprezentacja na Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej na miejsce swoich treningów wybrała lotnisko Kętrzyn Wilamowo.
Organizacja imprezy sportowej, szczególnie takiej rangi jak Mistrzostwa Polski, jest zawsze doskonałą okazją do promocji regionu. W przypadku Mistrzostw organizatorzy chcą pogodzić promocję Warmii i Mazur z popularyzacją sportów lotniczych.
Wstęp na Mistrzostwa jest otwarty dla publiczności i bezpłatny.
Zachęcamy do pobrania ZAPROSZENIA na Mistrzostwa Polski!