Szanowni Państwo!
Koledzy Piloci!


    Nawiązując do wcześniejszej informacji o odwołaniu – przesunięciu terminu
Międzynarodowego Rajdu po lotniskach Warmii i Mazur niniejszym
ponownie zapraszamy do zgłoszenia udziału w Rajdzie, który odbędzie się w dniach
25-27.06.2010 r.
    Chętnych zachęcamy do przylotu już w dniu 24 czerwca w godzinach wieczornych
    Osoby zainteresowane udziałem, po zgłoszeniu załogi samolotu będą mogły otrzymać wszelkie potrzebne dodatkowe informacje i pomoc w rozwiązaniu problemów logistycznych obecności w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.
    Zgłoszenia proszę przesyłać równolegle na e-maile: wilamowo@lotniskoketrzyn.pl i akj@lotniskoketrzyn.pl lub fax. 89 752-45-21 ew. 752-30-31.
    Gdyby były potrzebne dodatkowe uzgodnienia będę do dyspozycji pod e-mailem: s.tolwinski@mazuryairshow.pl lub tel. +48 501-258-134.
                                     Z wyrazami szacunku i do zobaczenia na Mazurach.

                                                                                         Stanisław Tołwiński

Szanowni Państwo!Koledzy Piloci!

Cieszyliśmy
się na spotkanie z Wami i  Waszymi załogami podczas „Międzynarodowego Rajdu po lotniskach Warmii i Mazur”.Widząc jednak co się dzieje po silnych opadach ze stanem lotnisk trawiastych ,po konsultacji z partnerami litewskimi  i w trosce o Wasze bezpieczeństwo,z bólem serca musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu Rajdu w zaplanowanym terminie.
Po dzisiejszej nocnej ulewie upewniłem się o słuszności naszej wczorajszej decyzji.Rano robiąc spacer w kaloszach po lotnisku stwierdziłem , że poziom stojącej wody (na istotnej części dróg starowych) wynosi 15-20 cm.A więc brodziłem po niezwykle miękkim podłożu i mając wodę powyżej kostek .
W imieniu Aeroklubu Krainy Jezior oraz naszych partnerów z Kaunas Aeroklubas i Mariampol Aeroklubas bardzo serdecznie Wam dziękuję za miłą reakcję  na nasze zaproszenie i decyzję zgłoszenia  się 23 załóg (tylko polskich) z łączną ilością   65  osób, niezależnie od kilkunastu załóg litewskich których zgłoszenia przyjmował Dyrektor Algimentas Zentelis z Kowna.Jak widać zapowiadała się liczna ekipa lotniczych turystów –ciekawych nowych miejsc na Warmii i Mazurach i gotowych na wspólne spędzenie kilku dni dłuższego weekendu.
Nie zrezygnowaliśmy z planowanego Rajdu  a jedynie postanowiliśmy przełożyć jego termin realizacji. Rozważaliśmy dwa terminy jeszcze w czerwcu.Jednym planowanym terminem były dni 18-20.06.2010 r.ale  w ocenie sceptyków  rozważających możliwość i długość okresu osuszania lotnisk oraz wstępne rozpoznanie prognozy długoterminowej  znacznie lepszym terminem mogą być dni 25-27 czerwca 2010 r.
Po naradzie telefonicznej z Kownem i Marijampolem  oraz uwzględniając uwagi osób doświadczonych w ocenie warunków zewnętrznych (pogody,możliwości osuszenia lotnisk,itp.)chcemy zaproponować kontynuację odwołanego Międzynarodowego Rajdu po lotniskach Warmii i Mazur  w dniach 25-27 czerwca 2010 r.
Więc już tą korespondencją zapraszamy wszystkie dotychczas zgłoszone załogi oraz inne Wam znane a gotowe uczesniczyc w Rajdzie po lotniskach Warmii i Mazur do udziału wspólnie z licznymi również litewskimi załogami.Bardziej szczegółowe informacje będą przesyłane do załóg które potwierdzą mailem gotowość udziału w Rajdzie ,w nowym terminie.

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do wstawienia w Waszych  kalendarzach  - 25-27 czerwca 2010 r.-Rajd po Warmii i Mazurach.

Stanisław Tołwiński
Szanowne Koleżanki i Koledzy Piloci! (List aktualny do 1 czerwca-przed odwołaniem rajdu)

    Aeroklub Krainy Jezior funkcjonujący na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (dawniej lotnisko supertajnej kwatery Hitlera), w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich postanowił podzielić się z Wami "bogactwem" Regionu, wielością lotnisk i lądowisk oraz urokami turystyki lotniczej w miłym Waszym towarzystwie. Ten motyw był inspiracją zorganizowania "Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur" w dniach 4-6 czerwca 2010 r., jako pierwszego zadania w ramach "Inauguracji Transgranicznej Turystyki Lotniczej" – projektu realizowanego przez Aeroklub Krainy Jezior wspólnie z Kaunas Aeroklubas i Mariampol Aeroklubas.

    W załączeniu ramowy projekt programu Rajdu do Waszej oceny zamierzeń organizacyjnych. Jego realizacja w dużej mierze będzie uzależniona od warunków meteorologicznych, naszej wspólnej inwencji oraz atmosfery Rajdu z Waszym aktywnym udziałem. Jestem przekonany, że możemy wspólnie spędzić niezapomniany weekend, a uczestników Rajdu zachęcić do kolejnych powrotów na lądowiska i lotniska Warmii i Mazur, by spędzić z rodziną i znajomymi wolne chwile w ekologicznym otoczeniu z dala od codzienności wielkomiejskich.

    Więc jeżeli dysponujecie czasem w dniach od 3 do 6 czerwca, samolot jest sprawny i w Waszej dyspozycji, przylećcie (z rodziną lub przyjaciółmi) na Mazury, do Kętrzyna. Jeżeli nie możecie na cały okres to wygospodarujcie przynajmniej 2 dni. Które? Uzgodnimy by było to najbardziej efektywne i dało się to skoordynować organizacyjnie.

    Po zapoznaniu się programem Rajdu, jeżeli będą z Waszej strony uwagi, sugestie czy pytania, jestem do dyspozycji pod mailem: akj@lotniskoketrzyn.pl oraz telefonem +48 501258134. Chętnie uwzględnimy możliwe do zrealizowania Wasze propozycje.

    Zainteresowanych udziałem w Rajdzie proszę o przesłanie zgłoszenia z podaniem nazwiska pilota, ilości osób załogi, typ samolotu i znaki rejestracyjne, terminu i w miarę możliwości godziny przylotu oraz inne informacje (np. jak chcecie zabezpieczyć swoje zakwaterowanie, czy potrzebna jest pomoc w zakwaterowaniu, czy będziecie chcieli wynająć samochód itp.). Posiadanie Waszych zgłoszeń umożliwi organizatorom lepsze planowanie logistyki Rajdu i programów towarzyszących.

    Publikując na stronie niniejszą informację i załączony program, zapraszamy w imieniu swoim i litewskich partnerów na Rajd i kilkudniowy towarzysko – rekreacyjny (z odrobiną rywalizacji) pobyt w Krainie konkurującej do 7 Cudów Świata. Zapraszamy na gościnne lotniska Warmii i Mazur, bo… Mazury to… Cud Natury.

    Wszystkich serdecznie pozdrawiam w przekonaniu spotkania na Rajdzie. A więc do zobaczenia na lotnisku Wilamowo!

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ

strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt