Szanowne Koleżanki i Koledzy Piloci!!!,

Aeroklub Krainy Jezior funkcjonujący na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (dawniej lotnisko supertajnej kwatery Hitlera), w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich postanowił podzielić się z Wami "bogactwem" Regionu, wielością lotnisk i lądowisk oraz urokami turystyki lotniczej w miłym Waszym towarzystwie. Ten motyw był inspiracją zorganizowania w dniach 07-10 czerwca 2012 r.. "IV Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur".

W załączeniu ramowy projekt programu Rajdu do Waszej oceny zamierzeń organizacyjnych. Jego realizacja w dużej mierze będzie uzależniona od warunków meteorologicznych, naszej wspólnej inwencji oraz atmosfery Rajdu z Waszym aktywnym udziałem. Jestem przekonany, że możemy wspólnie spędzić niezapomniany weekend, a uczestników Rajdu zachęcić do kolejnych powrotów na lądowiska i lotniska Warmii i Mazur, by spędzić z rodziną i znajomymi wolne chwile w ekologicznym otoczeniu z dala od codzienności wielkomiejskich.

Więc jeżeli dysponujecie czasem w dniach od 7 do 10 czerwca, samolot jest sprawny i w Waszej dyspozycji, przylećcie (z rodziną lub przyjaciółmi) na Mazury, do Kętrzyna. Jeżeli nie możecie na cały okres to wygospodarujcie przynajmniej 2 dni. Które? Uzgodnimy by było to najbardziej efektywne i dało się to skoordynować organizacyjnie.

Po zapoznaniu się programem Rajdu, jeżeli będą z Waszej strony uwagi, sugestie czy pytania, jestem do dyspozycji pod mailem: s.tolwinski@mazuryairshow.pl lub wilamowo@lotniskoketrzyn.pl oraz telefonem +48 501-258-134. Chętnie uwzględnimy możliwe do zrealizowania Wasze propozycje.

Zainteresowanych udziałem w Rajdzie proszę o pilne przesłanie wstępnego zgłoszenia z podaniem nazwiska pilota, ilości osób załogi, typ samolotu i znaki rejestracyjne, terminu i w miarę możliwości godziny przylotu oraz inne informacje (np. jak chcecie zabezpieczyć swoje zakwaterowanie, czy potrzebna jest pomoc w zakwaterowaniu, czy będziecie chcieli wynająć samochód itp.). Posiadanie Waszych zgłoszeń i sprecyzowanych życzeń umożliwi organizatorom lepsze planowanie logistyki Rajdu oraz programów towarzyszących. Może się również zdarzyć okoliczność ograniczenia ilości załóg, stosując się do kolejności zgłoszeń – jeżeli będzie ich zbyt dużo!

A więc zapraszam w imieniu swoim i gospodarzy województwa na Rajd, na kilkudniowy towarzysko-rekreacyjny (z odrobiną rywalizacji) pobyt w Krainie konkurującej do 7 Cudów ¦wiata. Zapraszamy na gościnne lotniska Warmii i Mazur, bo… Mazury to… Cud Natury.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam w przekonaniu spotkania się na Rajdzie.

Do zobaczenia na lotnisku Wilamowo!


Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt