W dniach 11 i 12 września kilkanaście załóg samolotów z Polski będzie miała możliwość poznania kilku bardzo interesujących lotnisk przyjaciół z Litwy. Na ten sympatycznie zapowiadający się Rajd po lotniskach Litwy zapraszamy wszystkich pilotów których zaintryguje możliwość wspólnej przyjacielskiej wyprawy do naszego wschodniego sąsiada, w ramach kreowania i utrwalania nowej formy transgranicznej turystyki lotniczej. Bywam na lotniskach Litwy dosyć często i zawsze jestem pod wrażeniem nowych doznań. Więc jeżeli znajdziecie Państwo możliwość wygospodarowania czasu i samolot jest sprawny, zapraszam do ekipy Rajdu.

Ramowy program Rajdu
przewiduje:
10.09.2010 (piątek) - przylot (do zachodu słońca) – zgromadzenie załóg Rajdu na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo;
11.09.2010 (sobota) - 07.30 wylot z Kętrzyna na Lotnisko Sasnava k/Marijampole gdzie będzie uroczyste otwarcie a następnie wylot na kolejne lotniska.Czekają nas interesujące propozycje gospodarzy lotnisk: Pociunai,Alytus i Druskienniki gdzie zakończymy wieczornym spotkaniem;
12.09.2010 (niedziela) - wylot z Druskiennik do Poluknis i następnie do Kowna (Kaunas) gdzie przewidziane jest uroczyste zakończenie "Rajdu po lotniskach Litwy" i konferencja prasowa z udziałem mediów litewskich i polskich (uczestniczących w Rajdzie). Przewidywany wylot z Kowna ok. godz.15.00 czasu litewskiego t.j. ok. 14.00 czasu polskiego do Kętrzyna gdzie nastąpi podsumowanie i rozwiązanie ekipy polskiej Rajdu.
Wobec dużego zainteresowania planowanym "Rajdem po lotniskach Litwy" zgłoszenia na Rajd (ze wzgledów logistycznych) będą rozpatrywane tylko te które wpłyną na mail: akj@lotniskoketrzyn.pl i równolegle na wajsznory@lotniskoketrzyn.pl do dnia 5 września br.
W zgłoszeniu oczekujemy podania: typ samolotu, możliwa prędkość przelotowa, znaki rejestracyjne, imię i nazwisko pilota, nazwiska członków załogi, telefon kontaktowy pilota oraz adres mailowy dla korespondencji.
Proszę również o określenie potrzeby zarezerwowania hotelu na nocleg z 10/11.09.2010 r.
Pozdrawiając koleżanki i kolegów pilotów,zapraszam na wspólny wylot na Litwę!

Stanisław Tołwiński


Wspomnienie z pierwszego etapu - Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur

Kikity

Gryźliny

Szymany

Wilamowostrona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt