[ 2013.04.06 ] Informacyjne spotkanie kandydatów na pilotów ULM
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią (mimo dużej warstwy śniegu na lotnisku i kłopotów z dojazdem) w piątkowe (05.04.2013 r.) popołudnie na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, w scenerii wieży kontroli lotów odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla kandydatów na pilotów ultralekkich. Informacji ważnych dla kandydatów udzielał pil. instr. Jerzy Kwieciński - kierownik wyszkolenia Ośrodka Szkolenia Lotniczego "Invest Mazury". Ze względu na wyjątkowe warunki meteorologiczne pierwsze zajęcia kursu teoretycznego postanowiono odłożyć o dwa tygodnie, w nadziei, że będzie/nadejdzie autentyczna aura wiosenna i będzie mógł dolecieć z Bielska Białej zakupiony do OSL "Invest Mazury" samolot 3Xtrim o znakach SP-SKTS.
Więc mając przekonanie o możliwości zmiany warunków meteorologicznych, już dzisiaj zapowiadamy rozpoczęcie kursu teoretycznego w dniu 20 kwietnia (sobota) o godzinie 10-tej na wieży kontroli lotów lotniska Wilamowo. Zainteresowani uczestniczeniem w szkoleniu teoretycznym, mogą zgłaszać swój udział w kursie na mail: wilamowo@lotniskoketrzyn.pl lub telefonicznie na nr 89-752 45 21 lub +48 503 172 835. Zapraszamy przynajmniej na szkolenie teoretyczne po ukończeniu, którego zaświadczenie umożliwia przystąpienie do części praktycznej (w dowolnym ośrodku szkolenia), które również będzie ważne przez dwa lata.
Po ponad godzinnym spotkaniu informacyjnym, w lotniskowej Tawernie Awiatorów przy obficie zastawionym stole (staraniem Ani, Magdy i Iwony) odbyło się bardzo udane, pełne życzliwych toastów i troski o właściwy rozwój lotnictwa ultralekkiego poświąteczne spotkanie koleżeńskie, trwające do ... późnych godzin nocnych ale zakończone w świetnych nastrojach jeszcze tego samego dnia.
Teraz przed nami ważne wydarzenie patriotyczne, obywatelskie i edukacyjno-wychowawcze. Otóż w dniu 10 kwietnia w godzinach rannych (08 30) przy okolicznościowym obelisku odbędzie się Apel Pamięci w trzecią rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem. W poprzedniej naszej aktualności przedstawiliśmy nasze i Starosty kętrzyńskiego zamierzenia uczczenia pamięci o ofiar tej katastrofy. Ponieważ mamy pełną świadomość iż wiele osób miałoby problem (z wielu uzasadnionych powodów) z dotarciem na lotniskowe uroczystości, prosilibyśmy o chwilę zadumy i zrozumiałych okolicznościowych refleksji o godzinie 08 41 (ustalony czas katastrofy) w ten najbliższy środowy ranek.
Zarząd AKJ i Fundacja "Military Park"
Pokazy lotnicze pn. "Mazury Airshow" są kontynuacją kilkunastu lat bardzo dobrych dokonań i pozytywnych doświadczeń Festynów Lotniczych Mazury. Założeniem imprezy - pokazów lotniczych w nowej formie, organizowanych nad jeziorem Niegocin w Giżycku jest zaprezentowanie pięknego widowiska dla kilkudziesięciu tysięcy obserwatorów zgromadzonych na plaży miejskiej, w porcie Żeglugi Mazurskiej, na statkach i innych jednostkach pływających oraz dookoła jeziora. Jedyna tego typu lotniczo-wodniacka impreza jest konsekwentnie realizowana jako inicjatywa "non profit" a wstęp dla wszystkich obserwatorów jest wolny - bezpłatny. W pokazach lotniczych "Mazury AirShow" zawsze uczestniczą najlepsze zespoły akrobacyjne i wodnosamoloty oraz wspaniali piloci wykonujący akrobacje indywidualne, krajowi i zagraniczni. Elementem towarzyszącym "Mazury Airshow" są zawsze loty promocyjne nad Mazurami i bardzo efektowna wystawa samolotów na lotnisku Wilamowo.
Aeroklub Krainy Jezior od 1999 roku realizuje zadania statutowe i skutecznie pełni funkcje zarządzającego lotniskiem Kętrzyn Wilamowo oraz organizatora licznych imprez lotniczych - krajowych w tym wiele o szerokim wydźwięku międzynarodowym. Najważniejszą i unikalną co do miejsca realizacji (nad j.Niegocin) imprezą są pokazy lotnicze "Mazury AirShow". Więcej w zamieszczonym na stronie kalendarzu imprez. Za organizację licznych imprez i popularyzację lotnictwa, AKJ w 2005 roku otrzymał honorową nagrodę "Błękitne Skrzydła" przyznaną przez Krajową Radę Lotnictwa i redakcję Magazynu Lotniczego "Skrzydlata Polska". W-MROT dwukrotnie (w 2008 i 2011 r.) przyznała AKJ certyfikat "Turystyczny Produkt Roku" jako dowód uznania dla realizowanych inicjatyw dla popularyzacji turystyki lotniczej. W 2008 roku również Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego uznając dokonania AKJ wyróżnił nas prestiżową statuetką "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur". W 2009 roku Minister Sportu i Turystyki w uznaniu wkładu w inicjatywy wzbogacające ofertę turystyczną Mazur, wyróżnił AKJ Honorową Odznaką "Za Zasługi dla Turystyki". W ramach internetowego plebiscytu "Lotnicze Orły 2011" AKJ został wyróżniony statuetką Lotniczego Orła w kategorii promotor roku 2011 (promotor Mazur i lotniczych możliwości). Od listopada 2009 r. siedziba biura AKJ mieści się w Giżycku.
Program p.n. "FlyTour" jest inicjatywą przygotowania zespołu osób oraz ofert do obsługi załóg samolotów w ramach lotniczej turystyki na lotniska w Polsce, rajdów po lotniskach polskich i zagranicznych oraz zgłaszanych wylotów zagranicznych. Zespół programu "FlyTour" ma być skutecznym partnerem pilotów i organizatorów lotniczych przelotów w zakresie zabezpieczenia wszystkich spraw wynikających z logistyki potrzeb obsługi samolotów oraz załóg nimi podróżujących. Sprawy paliwa, zabezpieczenia postoju samolotów (na płycie lotniska i w hangarze), hotele, przewodnicy, Rent a Car, komunikacja w rejonie lotnisk, specjalny (indywidualny) program turystyczny na okres pobytu ale i inne potrzeby wynikające z życzeń indywidualnych są i zawsze będą domeną naszego Koordynatora Programu "FlyTour". Kontakt na mail: flytour@lotniskoketrzyn.pl lub wilamowo@lotniskoketrzyn.pl, ew. tel/fax +48897524521 lub +48503172835. Służymy radą i pomocą oraz zawsze i we wszystkich sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Fundacja "Military Park" założona przez Stanisława Tołwińskiego, jest inicjatorem i konsekwentnie tworzy na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo (byłym lotnisku super tajnej wojennej Kwatery Hitlera) Kompleks Edukacyjno-Historyczny ukierunkowany na promocję wojska oraz popularyzację obronności, gromadzenie i eksponowanie bojowego sprzętu wojskowego jak i organizowanie ciekawych inicjatyw proobronnych - atrakcyjnych dla sympatyków wojskowości. Najważniejsze imprezy Fundacji - otwarte dla licznej publiczności i realizowane na lotnisku Kętrzyn Wilamowo - to Wojskowa Majówka, Młodzieżowy Turniej Strzelecki i Mazurskie Manewry Techniczno-Obronne - wspierane środkami MON. Bieżącą współpracę utrzymuje z DWiPO MON, 15 GBZ oraz WKU w Giżycku.
Aeroklub Krainy Jezior za imprezy lotnicze został wyróżniony w 2008 roku statuetką "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur". Prestiżowa nagroda przyznawana jest corocznie w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, we współpracy z redakcjami "Gazety Olsztyńskiej", "Dziennika Elbląskiego" oraz Polskiego Radia Olsztyn. Kryteria brane pod uwagę przy jej przyznawaniu to: jakość obsługi, zgodność usługi z oczekiwaniami klienta, innowacyjność, konkurencyjność, opinie odbiorców, usługi dodatkowe oraz promocja regionu poprzez usługę.