[ 2010.12.25 ] Święta, Święta ... i po Świętach ..., które upłynęły w prawdziwej zimowej aurze!
Zakończyły się święta Bożego Narodzenia i przed nami jeszcze tylko kilka dni "starego" roku, które każdy z nas pewnie poświęci na finiszowanie z realizacją ważnych spraw osobistych i służbowych zaplanowanych jeszcze przed nadejściem Nowego Roku. Wszystkich przyjaciół aktywności lotniczej zachęcamy do udziału w głosowaniu na Lotnicze Orły 2010. Prezes AKJ zafascynowany znaczeniem rozwoju General Aviation w rozwoju cywilizacyjnym skierował "List otwarty ..." ,który zamieszczamy poniżej z prośbą o jego wzięcie jego intencje pod rozwagę.
Szanowni Państwo! Koleżanki i Koledzy Piloci! Przyjaciele lotniczej aktywności!
Z inicjatywy portalu www.lotniczapolska.pl organizowany jest po raz pierwszy plebiscyt m.in. na Człowieka Roku. W kategorii General Aviation nominowano cztery osoby (takie znakomitości jak: Krzysztof Krawcewicz, Andrzej Osowski, Marek Szufa) oraz w tym również i moją skromną osobę. Niezależnie od mojej osoby (bo przecież nie chodzi o "prywatę"), uważam inicjatywę plebiscytu za istotnie kreatywną dla wzbudzania zainteresowania ludźmi oraz inicjatywami wpierającymi rozwój lotnictwa ogólnego (General Aviation). Piszę niniejszy list by zachęcić do poznania zasad plebiscytu oraz wsparcie jego idei przez udział w internetowym głosowaniu, którego termin upływa z dniem 31 grudnia 2010, na wybranego kandydata w wielu kategoriach. Dla usprawnienia procedury dotarcia do możliwości zagłosowania proszę wybrać: www.lotniczeorly.pl i następnie właściwa zakładkę np. Człowiek Roku oraz następnie General Aviation.
Jeżeli znajdziecie chwilę czasu by zapoznać się z inicjatywa plebiscytu i zagłosujecie na wybranego kandydata będziemy (moi nominowani koledzy i ja oraz organizator plebiscytu) wdzięczni za Wasze konkretne wsparcie myślę ciekawej inicjatywy intrygującej środowisko lotnicze. Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiam z okazji zbliżającego się Nowego Roku oraz życzę "wysokich lotów", wielu okazji do pogodnych i radosnych chwil, wytrwałości w realizacji zamierzeń osobistych i ... oraz zdrowia,zdrowia ... bo gdy ono dopisze,wszystko inne będzie łatwiej osiągnąć!!!
Z wyrazami szacunku, Stanisław Tołwiński
Pokazy lotnicze pn. "Mazury Airshow" są kontynuacją kilkunastu lat bardzo dobrych dokonań i pozytywnych doświadczeń Festynów Lotniczych Mazury. Założeniem imprezy - pokazów lotniczych w nowej formie, organizowanych nad jeziorem Niegocin w Giżycku jest zaprezentowanie pięknego widowiska dla kilkudziesięciu tysięcy obserwatorów zgromadzonych na plaży miejskiej, w porcie Żeglugi Mazurskiej, na statkach i innych jednostkach pływających oraz dookoła jeziora. Jedyna tego typu lotniczo-wodniacka impreza jest konsekwentnie realizowana jako inicjatywa "non profit" a wstęp dla wszystkich obserwatorów jest wolny - bezpłatny. W pokazach lotniczych "Mazury AirShow" zawsze uczestniczą najlepsze zespoły akrobacyjne i wodnosamoloty oraz wspaniali piloci wykonujący akrobacje indywidualne, krajowi i zagraniczni. Elementem towarzyszącym "Mazury Airshow" są zawsze loty promocyjne nad Mazurami i bardzo efektowna wystawa samolotów na lotnisku Wilamowo.
Aeroklub Krainy Jezior od 1999 roku realizuje zadania statutowe i skutecznie pełni funkcje zarządzającego lotniskiem Kętrzyn Wilamowo oraz organizatora licznych imprez lotniczych - krajowych w tym wiele o szerokim wydźwięku międzynarodowym. Najważniejszą i unikalną co do miejsca realizacji (nad j.Niegocin) imprezą są pokazy lotnicze "Mazury AirShow". Więcej w zamieszczonym na stronie kalendarzu imprez. Za organizację licznych imprez i popularyzację lotnictwa, AKJ w 2005 roku otrzymał honorową nagrodę "Błękitne Skrzydła" przyznaną przez Krajową Radę Lotnictwa i redakcję Magazynu Lotniczego "Skrzydlata Polska". W-MROT dwukrotnie (w 2008 i 2011 r.) przyznała AKJ certyfikat "Turystyczny Produkt Roku" jako dowód uznania dla realizowanych inicjatyw dla popularyzacji turystyki lotniczej. W 2008 roku również Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego uznając dokonania AKJ wyróżnił nas prestiżową statuetką "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur". W 2009 roku Minister Sportu i Turystyki w uznaniu wkładu w inicjatywy wzbogacające ofertę turystyczną Mazur, wyróżnił AKJ Honorową Odznaką "Za Zasługi dla Turystyki". W ramach internetowego plebiscytu "Lotnicze Orły 2011" AKJ został wyróżniony statuetką Lotniczego Orła w kategorii promotor roku 2011 (promotor Mazur i lotniczych możliwości). Od listopada 2009 r. siedziba biura AKJ mieści się w Giżycku.
Program p.n. "FlyTour" jest inicjatywą przygotowania zespołu osób oraz ofert do obsługi załóg samolotów w ramach lotniczej turystyki na lotniska w Polsce, rajdów po lotniskach polskich i zagranicznych oraz zgłaszanych wylotów zagranicznych. Zespół programu "FlyTour" ma być skutecznym partnerem pilotów i organizatorów lotniczych przelotów w zakresie zabezpieczenia wszystkich spraw wynikających z logistyki potrzeb obsługi samolotów oraz załóg nimi podróżujących. Sprawy paliwa, zabezpieczenia postoju samolotów (na płycie lotniska i w hangarze), hotele, przewodnicy, Rent a Car, komunikacja w rejonie lotnisk, specjalny (indywidualny) program turystyczny na okres pobytu ale i inne potrzeby wynikające z życzeń indywidualnych są i zawsze będą domeną naszego Koordynatora Programu "FlyTour". Kontakt na mail: flytour@lotniskoketrzyn.pl lub wilamowo@lotniskoketrzyn.pl, ew. tel/fax +48897524521 lub +48503172835. Służymy radą i pomocą oraz zawsze i we wszystkich sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Fundacja "Military Park" założona przez Stanisława Tołwińskiego, jest inicjatorem i konsekwentnie tworzy na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo (byłym lotnisku super tajnej wojennej Kwatery Hitlera) Kompleks Edukacyjno-Historyczny ukierunkowany na promocję wojska oraz popularyzację obronności, gromadzenie i eksponowanie bojowego sprzętu wojskowego jak i organizowanie ciekawych inicjatyw proobronnych - atrakcyjnych dla sympatyków wojskowości. Najważniejsze imprezy Fundacji - otwarte dla licznej publiczności i realizowane na lotnisku Kętrzyn Wilamowo - to Wojskowa Majówka, Młodzieżowy Turniej Strzelecki i Mazurskie Manewry Techniczno-Obronne - wspierane środkami MON. Bieżącą współpracę utrzymuje z DWiPO MON, 15 GBZ oraz WKU w Giżycku.
Aeroklub Krainy Jezior za imprezy lotnicze został wyróżniony w 2008 roku statuetką "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur". Prestiżowa nagroda przyznawana jest corocznie w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, we współpracy z redakcjami "Gazety Olsztyńskiej", "Dziennika Elbląskiego" oraz Polskiego Radia Olsztyn. Kryteria brane pod uwagę przy jej przyznawaniu to: jakość obsługi, zgodność usługi z oczekiwaniami klienta, innowacyjność, konkurencyjność, opinie odbiorców, usługi dodatkowe oraz promocja regionu poprzez usługę.