[ 2022.12.14 ] STRACILŚMY PRZYJACIELA MAZUR , GIŻYCKA I AEROKLUBU KRAINY JEZIOR !

Z głębokim smutkiem i wręcz niedowierzaniem przyjęliśmy w dniu 12 grudnia informację o śmierci gen. bryg. pil. Mirosława Hermaszewskiego - jedynego polskiego kosmonauty, wyróżnionego w 2018 r (w przeddzień jubileuszowej edycji Mazury AirShow 2018) Statuetką OSOBOWOŚCI STULECIA LOTNICTWA POLSKIEGO , wielkiego przyjaciela Mazur i Giżycka, wieloletniego członka Komitetru Honorowego mazurskich pokazów lotniczych "Mazury AirShow" i naszego gościa aktywnie publicznego podczas ich realizacji w Giżycku - nad j.Niegocin.

Generał Mirosław zapraszany na spotkania, by opowiadać o swojej wyprawie i popularyzować kosmonautykę, zawsze pogodny, z dużym poczuciem humoru, i o wyjątkowo przyjaznym usposobieniu. Po prelekcji zawsze znalazł czas na zrobienie pamiątkowych fotografii, obdarzał autografem swoich "fanów" i oczywiście w tym szczególnie szczęśliwych posiadaczy opowieści pilota - kosmonauty, w arcyciekawej książce pt. CIĘŻAR NIEWAŻKOŚCI.

Żegnamy wspaniałego Człowieka, wielokrotnie nagradzanego, który pozostał skromnym i otwartym na innych.


Szanowny i Drogi nam Generale! Spoczywaj w spokoju po kosmicznych i ziemskich trudach! Pozostaniesz na zawsze w naszej wdziecznej Tobie pamięci!

Wyjątkowej Małżonce Wielce Szanownego Generała, dzieciom, wnukom i wszystkim blisklim, składam wyrazy szczerego współczucia – pozostając razem z Rodziną Mirosława w smutku zaskoczony stratą również mojego, Aeroklubu Krainy Jezior i Gożycka zacnego przyjaciela.

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ
Organizator "Mazury AirShow"
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt