[ 2023.04.07 ] 13-sta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

W tym roku uroczystość poświęcona uczczeniu 13-ej rocznicy tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - samolotu z najważniejszą delegacją Rzeczypospolitej Polskiej, wypada wczesnym rankiem w drugim dniu Świąt Wielkanocnych (w lany poniedziałek).

Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 osób towarzyszących Panu Prezydentowi, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów - by uczcić ich pamięć – 13 lat temu wstrząsnęła wszystkich w Polsce.

O tej tragicznej katastrofie narodowej nie możemy zapomnieć i nie możemy nie oddać hołdu 96 nieżyjącym ofiarom katastrofy nawet szczególnie w chwili i okolicznościach kiedy nadszedł czas by w rodzinach cieszyć się ze zmartwychwstania Jezusa.

Zamieszczając zaproszenie organizatorzy uroczystości mają nadzieję , że (mimo świątecznego nastroju) nie zostanie zapomniane.

Na tegorocznej uroczystości z tradycyjną wojskową oprawą (kompania honorowa, poczet sztandarowy, poczet flagowy, warta przy obelisku oraz orkiestra wojskowa) , już dziś wiemy , że władze państwowe (Panią Marszałek Sejmu i Pana Premiera) będzie reprezentował Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki oraz inne delegacje samorządów i instytucji z regionu.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, w imieniu Aeroklubu Krainy Jezior z lotniska Kętrzyn Wilamowo proszę o przyjęcie od okolicznościowych życzeń od organizatorów Mazury AirShow 2023, szczególnie radosnego Świętowania , niech w Waszych sercach zagości wiara , nadzieja, życzliwość i miłość a Wasza witalność niech wykaże szczególną odporność zdrowotną.

Zarząd AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt