[ 2023.07.30 ] Informacja i apel ... do pilotów!

W dniu 4 sierpnia 2023 roku na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie się  historyczne wydarzenie odsłonięcia jedynego dotychczas obelisku w Polsce, dedykowanego lotnikom polskim biorącym udział w Bitwie o Anglię.

 

Jestem przekonany , że w środowisku lotniczym nie trzeba tłumaczyć znaczenia Bitwy o Anglię  (pierwszej klęski Hitlera) dla losów II Wojny Światowej i konsolidacji frontu zachodniego.

Uroczystość  odbędzie się w wyjątkowej oprawie wojskowej , z udziałem  władz centralnych , licznej delegacji Ambasady Brytyjskiej. 

 

Wypadałoby aby na tej uroczystości była jak najliczniejsza reprezentacja  środowiska lotniczego a w scenografii  otoczenia uroczystości liczne samoloty. 

Pisząc o tym chciałbym zmobilizować wszystkich pilotów (szkoły lotnicze) do zaplanowania  przylotu do Kętrzyna w dniu 4 sierpnia do godz. 16.30. 

 

Uroczystość planowana jest o godz. 17.00 a o godz.  18.00 będzie po uroczystości , możliwość odlotu na swoje lotniska. Zaproszenie z informacją tekstową w załączeniu.

Zainteresowani mogą jeszcze pozostać na Garden Party, (o 18.00) na które również zapraszamy.

Samoloty przybywające na uroczystość będą zwolnione z opłat lotniskowych a piloci będą miłymi gośćmi Garden Party.

 

Dla celów organizacyjnych bylibyśmy wdzięczni za informację o planowanym przylocie na adres mailowy: s.tolwinski@mazuryairshow.pl

 

Zarząd AKJ będzie również wdzięczny za jak najszersze upowszechnienie tej informacji w środowisku  aeroklubów i stowarzyszeń lotniczych
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt