Honorowa Odznaka "Za Zasługi dla Turystyki"
W dniu 23 września 2009 r. w Hotelu Wileńskim w Olszynie odbyła się Gala Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystej Gali kilka instytucji i znaczna grupa osób została odznaczona przez Ministra Sportu i Turystyki Honorową Odznaką "Za Zasługi dla Turystyki".

Taki zaszczyt spotkał Roberta Smolankę (skarbnika AKJ), który przez wiele lat m. in. dyrektorował Festynom Lotniczym Mazury oraz instytucjonalnie Aeroklub Krainy Jezior za działalność na rzecz organizacji cyklicznych - otwartych dla publiczności imprez lotniczych (non profit), a w szczególności za inicjowanie i konsekwentne promowanie możliwości turystyki lotniczej.

Doceniono nasze Rajdy po Warmii i Mazurach oraz w Warmińsko-Mazurskie Lotnicze Rajdy Przyjaźni na Litwę. Taka wysoka ocena AKJ to wynik wielkiego zaangażowania działaczy-wolontariuszy, bez których nie byłoby możliwości osiągnąć życzliwą akceptację władz wojewódzkich, uznanie Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i społeczeństwa oraz licznych turystów - stałych obserwatorów imprez na lotnisku Wilamowo.
Produkt turystyczny 2011

29 września podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki w Mrągowie wyróżniono Aeroklub Krainy Jezior za produkt turystyczny 2011 roku - turystykę lotniczą. Podczas uroczystej gali specjalny certyfikat produktu turystycznego roku za "Rajdy i Zloty lotnicze nową formą turystyki" odebrał Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior i inicjator imprez lotniczych o zasięgu międzynarodowym.Rajdy lotnicze, a szczególnie po Warmii i Mazurach, są częścią szerszego zamysłu Prezesa Stanisława Tołwińskiego – rozwoju turystyki lotniczej w Polsce.Rajdy i Zloty lotnicze, jako element turystyki, są doskonałym pomysłem na promocję nie tylko małego lotnictwa, tzw. General Aviation, ale również Warmii i Mazur, jako przyjaznego do uprawiana aktywnej turystyki z wykorzystaniem małych samolotów.Sierpniowe zloty lotnicze zawsze kończą się pokazami i akrobacjami lotniczymi w Giżycku nad jeziorem Niegocin podczas Mazury AirShow. Dzięki atrakcyjności przedsięwzięcia, w których bierze udział kilkadziesiąt samolotów imprezy są niezwykle medialne i wpływają na promocję całego regionu.

Fundusz Małych Projektów

25 sierpnia w hotelu Europa Royale Druskininkai (Litwa) odbyła się Konferencja Końcowa Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Litwa-Polska 2007-2013. Podczas konferencji wyróżniono Aeroklub Krainy Jezior certyfikatem "Najbardziej Ambitny Beneficjent", za realizację projektu: "Inauguracja Transgranicznej Turystki Lotniczej".

AKJ, wraz z dwoma aeroklubami z Litwy, zrealizował projekt wspierany środkami Unii Europejskiej, którego celem było wykreowanie nowego produktu turystycznego – transgranicznej turystyki lotniczej. Szczegóły projektu oraz jego efekty znajdują się na stronie internetowej www.ttlot.eu.

Fundusz Małych Projektów - Certyfikat uznania dla Aeroklubu Krainy Jezior

Za doskonałe idee, aktywną i szczera współpracę oraz cierpliwość podczas wdrażania projektów finansowanych z Funduszu Małych projektów w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej , której celem był transgraniczny Program Współpracy Litwa- Polska.

Warmia i Mazury - Turystyczny Produkt Roku 2008

Z okazji  Światowego Dnia Turystyki odbyła się 22 października 2008 w Ełku Regionalna Gala pod hasłem: "Turystyka - wyzwania w  obliczu zmian klimatycznych". Z tej okazji przyznano specjalne nagrody i wyróżnienia. Marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas wraz z kapitułą  po raz pierwszy przyznali nagrody "Turystyczny Produkt Roku Warmii i Mazur". Wyłoniono trzech laureatów wśród których znalazł się Aeroklub Krainy Jezior, wyróżniony za „cykl imprez rekreacyjno–turystycznych na lotnisku Kętrzyn Wilamowo”  honorowym tytułem "Turystyczny Produkt Roku 2008".

Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur

W listopadzie 2008 roku Aeroklub Krainy Jezior otrzymał prestiżową statuetkę "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur". Kapituła IV edycji konkursu wyróżniła Aeroklub za cykl imprez lotniczych promujących region.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego we współpracy z redakcjami „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz Polskiego Radia Olsztyn. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego produktu i usługi w regionie Warmii i Mazur oraz ich promocja na rynku lokalnym, krajowym i Unii Europejskiej. Kryteria brane pod uwagę przy przyznawaniu nagrody to: jakość obsługi, zgodność usługi z oczekiwaniami klienta, innowacyjność, konkurencyjność, opinie odbiorców, usługi dodatkowe oraz promocja regionu poprzez usługę.  O przyznaniu statuetki oraz wyróżnień zdecydowało powołane przez Marszałka Województwa Jury Konkursu.  Przy wydawaniu werdyktu Jury brało również pod uwagę głosy czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego”, internautów odwiedzających stronę www.wm.pl i słuchaczy Radia Olsztyn.

"BŁĘKITNE SKRZYDŁA"

Aeroklub Krainy Jezior, został wyróżniony 28.08.2005r.- podczas pokazów lotniczych Air Show w Radomiu, honorową nagrodą „Błękitnych Skrzydeł”. Błękitne Skrzydła to jedna z najbardziej prestiżowych nagród i najwyższe wyróżnienie w dziedzinie lotnictwa. Przyznawana jest instytucjom i wybitnym postaciom polskiego lotnictwa przez Krajową Radę Lotnictwa oraz Redakcję Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska. Aeroklub Krainy Jezior został wyróżniony tym odznaczeniem za wkład w popularyzację lotnictwa oraz ogromne zasługi dla środowiska lotniczego.

Certyfikat SP KBT
Certyfikat przyznany na X Jubileuszowym Zlocie AN-2 w Jeleniej Górze.
Pierwsze miejsce dla najładniejszego Antonowa

Dyplom otrzymania I miejsca dla najladniejszego Antonowa na Europejskim ZLocie Samolotów An-2, czyli tytul MISTERA ZLOTU.

Certyfikat SP KTS
Certyfikat przyznany na X Europejskim Zlocie An-2 w Jeleniej Górze.
PUCHAR STAROSTY JELENIOGÓRSKIEGO

Puchar Starosty Jeleniogórskiego za zajęcie I szego miejsca podczas VI Europejskiego Zlotu Samolotów AN-2.

PUCHAR PREZYDENTA MIASTA

Puchar Prezydenta Miasta. Najładniejszy samolot Zlotu 2002 roku.

1 2 

strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt