10.04.2023
Apel Pamięci "Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem"

Uroczystość poświęcona uczczeniu 13-ej rocznicy tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - samolotu z delegacją Rządową. Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 osób towarzyszących Panu Prezydentowi, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów - by uczcić ich pamięć - wstrząsnęła wszystkich w Polsce.

Mając na względzie potrzebę utrwalenia w naszej pamięci ofiar katastrofy i tego dramatycznego wydarzenia, postawiliśmy w dniu 7 maja 2010 specjalny obelisk uzupełniając już istniejącą "Plenerową Galerię Pamięci" na lotnisku Wilamowo. Uroczysty Apel Pamięci i nabożeństwo ekumeniczne realizowane po raz szósty przy okolicznościowym obelisku na lotnisku Wilamowo z udziałem młodzieży, licznych delegacji, pocztów sztandarowych, wielu wozów Straży Pożarnej, Kompanii Honorowej, orkiestry wojskowej, społeczeństwa z regionu i duchownych różnych wyznań, jest ważnym dla każdego wrażliwego Polaka akcentem obywatelskim i ludzkim.

Spotkajmy się więc rankiem w poniedziałek 10.04.) na lotnisku Wilamowo, przed obeliskiem by o godzinie 08:41:06 (godzinie katastrofy samolotu) dać dowód pamięci temu tragicznemu wydarzeniu i ofiarom katastrofy.

Uroczystość wyróżniona certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

28.04 - 3.05.2023
Wiosenny weekend na Mazurach

Pobyt rekreacyjno-turystyczny wg indywidualnego zapotrzebowania pilotów - zabezpieczany przez służby lotniska. Oferujemy pomoc w zorganizowaniu pobytu, czarter łodzi, zakwaterowanie i ciekawy program turystyczny. Zabezpieczymy samoloty i transport załogi. Więcej informacji i uzgodnień w kontakcie na: biuro@lotniskoketrzyn.pl

1.06.2023
Międzynarodowy Dzień Dziecka na Lotnisku & Młodzieżowy Turniej Strzelecki

Impreza w scenerii historycznego lotniska jest ofertą dla dzieci i rodziców zainteresowanych poznaniem problemów awiacji i modelarstwa lotniczego.

 W programie przewidziane jest budowanie latawców i różnych modeli latających, sportowa rywalizacja przy wykorzystaniu wykonanych osobiście modeli  oraz inne gry i zabawy przy ognisku.

8-11.06.2023
XIII Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

To bardzo praktyczna forma promowania możliwości turystyki lotniczej po atrakcjach Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym celem jest praktyczne pokazanie możliwości lotniczej infrastruktury Warmii i Mazur. Na terenie niezwykle malowniczej krainy znajduje się kilkanaście miejsc przystosowanych do przyjmowania samolotów General Aviation.

Organizując Rajd chcemy zachęcić do organizacji i uczestnictwa w produktach lotniczej turystyki. Będzie to okazja do atrakcyjnego weekendu na Warmii i Mazurach, a dla entuzjastów żeglarstwa możliwość pożeglowania w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Więcej informacji i uzgodnień w kontakcie na: biuro@lotniskoketrzyn.pl

Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!

11.06.2023
Święto Aeroklubu Krainy Jezior - 50 lat od powstania Aeroklubu Kętrzyńskiego

To święto jest związane z rocznicą utworzenia Aeroklubu Kętrzyńskiego, którego tradycje przejął

Aeroklub Krainy Jezior. Inaczej mówiąc urodziny AKJ. Prezenty mile widziane, a zabawa zapewniona !

2-6.08.2023
XXV Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur

To atrakcyjna oferta dla załóg samolotów, krajowych i zagranicznych również wodnosamolotów na wspólny, bardzo aktywny, pełen atrakcji weekend w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Zlot jest/będzie znakomitą okazją do szerszego zaprezentowania się samolotów ultralekkich.

A więc zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa ultralekkiego na Mazury, do Kętrzyna.

Przewidywane są wieczory integracyjne, regaty żeglarskie, rajd samochodami i rejs statkiem po Wielkich Jeziorach. Pobyt na Mazurach podczas Międzynarodowego Zlotu to również okazja do zdobycia różnych sympatycznych trofeów w planowanych rywalizacjach załóg samolotów (załóg jachtów, ekip samolotów itp.).

A więc kto chciałby mieć 4 dni różnych atrakcji, relaksu i miłe towarzystwo - powinien zaplanować przylot na Zlot.

Dalsze zapytania i informacje można uzyskać kierując mail na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl

5-6.08.2023
Mazury AirShow 2023

(kontynuacja realizacji mazurskich pokazów których realizacja jest/będzie  uzależniona od jednoznacznego i na odpowiednim poziomie wsparcia przez  Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego)

Każdego roku organizowane wcześniej Festyny a obecnie Mazury AirShow, corocznie gromadzą kilkuset uczestników i kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. W ostatnich latach obserwatorami mazurskich pokazów było 200 tys. osób, co głównie jest uzależnione od warunków meteorologicznych!!!

Po 2 latach przerwy (w latach 2020 - 2021) rok 2023 będzie trzynastym rokiem organizacji Mazury AirShow nad jeziorem Niegocin w Giżycku ale już 23-cim rokiem mazurskich pokazów lotniczych. Na Mazury AirShow zapraszamy szybowników, motolotniarzy, spadochroniarzy, pilotów - właścicieli licznych prywatnych samolotów. Program imprezy obejmuje pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, imprezy towarzyskie oraz wielki kiermasz dla entuzjastów awiacji.

Mazury AirShow to największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce i zawsze realizowane w formie "non profit" . W 2013 roku wyróżnione w konkursie "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" statuetką w kategorii wydarzenie a w 2014 roku „Mazury AirShow” wyróżnione przez Marszałka Województwa certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury". Natomiast podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100-lecie Lotnictwa Polskiego , 28.08.2018 roku , w Warszawie , Kapituła składająca się przedstawicieli Krajowej Rady Lotnictwa i redakcji czasopisma Skrzydlata Polska oceniła rangę i znaczenie „Mazury AirShow” przyznając prestiżowe wyróżnienie „BŁĘKITNE SKRZYDŁA”.

6.10.2022
Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II- (alternatywnie w sobote 4.10)

To już dwudzieste trzecie uroczystości o charakterze patriotyczno-obywatelskim i religijnym poświęcona utrwalaniu pamięci Wielkiego Polaka - Prymasa 1000-lecia, a od 2006 roku także pamięci Św. Jana Pawła II - największego pielgrzyma lotniczego.

Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w okresie swego internowania w dniu 6 października 1954 r. był w asyście strażników "przymusowym" gościem naszego lotniska skąd odlatywał do innego miejsca odosobnienia.

Apel z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowych podczas którego następuje oddanie hołdu pamięci przez złożenie kwiatów pod obeliskami na których są wmurowane okolicznościowe tablice poświęcone Błogosławionemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu, Św Janowi Pawłowi II - największemu lotniczemu pielgrzymowi świata.

Po bardzo emocjonalnym i wzruszającym Apelu następnym elementem obchodów jest Msza Św. w hangarze lotniczym, celebrowana zawsze dotychczas przez Arcybiskupa Seniora dr Edmunda Piszcza.

Dzień Pamięci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Św. Jana Pawła II wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!


 


11.10.2023
"Epilog" - Zakończenie sezonu imprez na Lotnisku

To okoliczność tradycyjnego opuszczenia bandery i podsumowanie wydarzeń na lotnisku w sezonie nawigacyjno-sportowym 2023 r.


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt